Danmark

Revisor og rådgiver i Horsens 

KPMG i Horsens har til huse i centrum.  Fra toppen af huset er der en fantastisk udsigt over byen, havnen og fjorden.

Horsens er en af de største østjyske byer og er inde i en rivende udvikling. Mange nye arbejdspladser bliver skabt.

 

Med 80 medarbejdere har vi kompetencerne og ressourcerne til at løse alle de udfordringer, både mindre og større virksomheder møder. I KPMG's specialafdelinger i Danmark og internationalt har vi et stort fagligt bagland, som vi altid kan trække på, når behovet opstår. Vores mange statsautoriserede revisorer og skatterådgivere er klar til at give dig og din virksomhed robust rådgivning.

 

Lokal nærhed, internationalt udsyn
Som lokalt firma er vi altid tæt på dig som kunde, sætter den personlige kontakt højt og lever os ind i din virksomheds produkter, markedssituation og strategi. Vores store lokale netværk giver os føling med og indsigt i udviklingen i Sydøstjylland og nem adgang til relaterede services, f.eks. banker og advokater.


Specialkompetencer og brancheindsigt
Vi er eksperter i at rådgive og assistere ejerledede virksomheder omkring revision og de særlige udfordringer, der er for disse virksomheder. Vi har stor kompetence inden for erhvervsskoleområdet, idet mange skoler i området betjenes af vores kompetencegruppe med et meget højt branchekendskab. Vi har desuden specialviden inden for skatterådgivning, for ejendomsmæglere, landbrug, boligforeninger og kroer/hoteller - en specialviden, som gør, at vi betjener kunder over hele landet.

Vores ydelser inden for revision, rådgivning og skat

 

80 medarbejdere, heraf 12 statsautoriserede revisorer
Vores faglige niveau er blandt landets højeste, fra yngste medarbejder til de statsautoriserede revisorer. Alle er konstant under uddannelse og har som ambition at udvikle sig personligt og fagligt. Som kunde er du i centrum, og vi gør alt for, at du føler dig godt tilpas.

KPMG Horsens

KPMG Horsens
Holmboes Allé 12
8700 Horsens
 
Telefon 73 23 30 00
Telefax 72 29 30 30
 
horsens@kpmg.dk  

Åbningstider

1. januar - 30. juni
Mandag - fredag kl. 08.00 - 16.00

 

1. juli - 31. december
Mandag - torsdag kl. 08.00 - 16.00

Fredag kl. 08.00 - 14.00

Ugerne 29, 30 og 31

Lukket 

Statsautoriserede revisorer

Kaj Blom

73 23 56 02

kblom@kpmg.dk

 

Jens Møller
73 23 56 03

jensmoeller@kpmg.dk

 

Finn Steenfeldt

73 23 56 15

fsteenfeldt@kpmg.dk

 

Helle Lorenzen

73 23 56 05

hlorenzen@kpmg.dk

 

Morten Klarskov Larsen

73 23 56 08

mklarsen@kpmg.dk

 

Lars Hjort Frederiksen

73 23 53 18

lhjort@kpmg.dk

 

Frank Therkildsen

73 23 53 16

ftherkildsen@kpmg.dk

 

Bjarne Madsen

73 23 53 14

bmadsen@kpmg.dk

 

Jens Dalsgaard

73 23 53 17

jdalsgaard@kpmg.dk

 

Aslak Linde

73 23 53 12

aslaklinde@kpmg.dk

 

Claus Olsen

73 23 53 15

clausolsen@kpmg.dk

 

 

Statsautoriseret revisor hos KPMG

Statsautoriseret revisor hos KPMG
Når du vælger en statsautoriseret revisor fra KPMG, vælger du en personlig samarbejdspartner, der sætter dine behov og ønsker i centrum. Du vælger samtidigt et samarbejde, der bygger på et fælles ønske om høj kvalitet og tillid og som skaber tryghed for dig i din hverdag.