Danmark

Revisor og rådgiver i Aalborg 

Vi er 61 medarbejdere, heraf 12 statsautoriserede revisorer. Vi har i Aalborg specialafdelinger inden for skat, moms, administrativ- og bogholderimæssig assistance samt it-revision. Herudover har vi en række medarbejdere med specialviden inden for danske og internationale regnskabsmæssige forhold.
Vores kontorhus er placeret i centrum af Aalborg umiddelbart vest for Limfjordsbroen. Vi ligger direkte ned til fjorden, og der er vandudsigt fra de fleste af vores kontorer. Adgangsvejene til huset er fra Strandvejen, og der kan parkeres foran huset mod vandet.

 

Alle vores medarbejdere er under konstant videreuddannelse.

 

Det faglige miljø er kendetegnet ved en meget engageret og højt kvalificeret medarbejderskare. Der er gode betingelser for faglig sparring og netværksdannelse. Vi har succes med at tiltrække de bedste nyuddannede. Alt sammen forhold der sikrer et fortsat højt fagligt niveau til glæde for både kunder og medarbejdere.

 

Huset er bygget i "pakhusstil" og symboliserer to af de nøgleord, som er knyttet til vores image, nemlig tillid og troværdighed. Ud over kontorfaciliteter rummer huset en lang række mødefaciliteter, som stilles til rådighed for vores kunder og forretningsforbindelser. Bl.a. har vi et konferencerum med plads til op til 80 personer ved mødeborde. Rummet er placeret på toppen af huset med panoramaudsigt over fjorden.

 

Det nordjyske område er karakteriseret ved mange små og mellemstore virksomheder. Store industrivirksomheder er gennem de senere år erstattet af mange it-virksomheder. Vores kundeportefølje afspejler denne markedssituation. Vi har således kunder inden for alle størrelser og brancher.

Vores ydelser inden for revision, rådgivning og skat

 

Herudover rådgiver vi, bl.a. sammen med vores landsdækkende servicefunktioner, inden for Corporate Finance, Transaction Service, HR-området samt andre rådgivningsområder.

 

Hvis du ønsker oplysning om vores øvrige ydelser eller har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os.

KPMG Aalborg

Vestre Havnepromenade 1A
Postboks 710
9100 Aalborg

 

Telefon 73 23 30 00

Telefax 72 29 30 30

 

aalborg@kpmg.dk

Åbningstider

Mandag – torsdag: kl. 7.45-16.00

Fredage: kl. 7.45-14.00

 

Afvigelser kan forekomme ifm. helligdage m.v.

 

Kontoret holder ferielukket uge 29, 30 og 31.

Revisorer

Statsautoriserede revisorer

 

Allan Terp

73 23 50 45

aterp@kpmg.dk

 

Andreas H. Brandt

73 23 50 26

ahbrandt@kpmg.dk

 

Britta Bang Mikkelsen

73 23 50 28

bmikkelsen@kpmg.dk

 

Børge Sørensen

73 23 50 71

boergesoerensen@kpmg.dk

 

Elis Jochumsen

73 23 50 19

ejochumsen@kpmg.dk

 

Evan Christensen

73 23 50 27

evchristensen@kpmg.dk

 

Hans B. Vistisen 

73 23 50 55

hvistisen@kpmg.dk

 

Niels David Nielsen

73 23 50 32

ndnielsen@kpmg.dk

 

Per Højmark

73 23 46 80

phdahl@kpmg.dk

 

Rikke Bitsch

73 23 50 76

rikkebitsch@kpmg.dk

 

Steffen Hansen  

73 23 50 78

steffenhansen@kpmg.dk

 

Søren V. Nejmann

73 23 50 54

snejmann@kpmg.dk

 

Thomas Kallehauge

73 23 50 46

tkallehauge@kpmg.dk

 

Specialfunktioner

 

Skatterådgivere

 

Jens Chr. Obel

73 23 50 17

jobelnielsen@kpmg.dk

 

Jacob B. Pedersen

73 23 50 18

jbachpedersen@kpmg.dk

 

Moms

 

Kirsten C. Nielsen

73 23 50 57

kcnielsen@kpmg.dk

 

 

Statsautoriseret revisor hos KPMG

Statsautoriseret revisor hos KPMG
Når du vælger en statsautoriseret revisor fra KPMG, vælger du en personlig samarbejdspartner, der sætter dine behov og ønsker i centrum. Du vælger samtidigt et samarbejde, der bygger på et fælles ønske om høj kvalitet og tillid og som skaber tryghed for dig i din hverdag.